Nasze usługi

Odlewy piaskowe

To jedna z najbardziej pierwotnych form sztuki odlewniczej, dzisiaj już w zasadzie rzadka i niszowa, gdzie dobry formierz jest na wagę złota. W przeciwieństwie do formowania maszynowego, oko i pewne ręce pracownika ma tu kluczowe znaczenie.

Odlewy piaskowe

Odlewanie w piasku (masach furanowych, OBB) z formowaniem ręcznym ma sens w przypadku pojedynczych sztuk albo krótkich serii wyrobów. Koszty oprzyrządowania są relatywnie niskie, ponieważ potrzebujemy jedynie modelu danego wyrobu (który potem tworzy „negatyw” w masie formierskiej). Istotne są także relatywnie duże tolerancje wymiarów wyrobu.

Modele (drewniane, metalowe, żywiczne itd. – w zależności od specyfiki produktu) można nam powierzyć, ale można je również u nas zamówić. Modele wykonujemy na podstawie rysunku albo wzorca produktu.

25 lat doświadczenia i utrzymanie działu odlewów piaskowych sprawia, że nasi formierze mają unikalne umiejętności, dzięki czemu możemy zaoferować odlew (aluminiowy, mosiężny, brązowy), którego wykonanie za pomocą technologii innych niż odlewnicza (np. obróbka skrawaniem czy drukowanie 3D) jest trudno (jeżeli w ogóle) wykonalne i wiąże się z poniesieniem absurdalnie dużych kosztów.

Z uwagi na możliwości techniczne (pomieszczenia, rozmiar skrzynek formierskich etc.) jesteśmy Państwu w stanie zaoferować wyroby o gabarytach od…  do… i wadze od… do….

Najczęściej odlewamy elementy architektury miejskiej (stelaże ławek parkowych i miejskich, kosze na śmieci), tablice upamiętniające, popiersia, galanterię nagrobną, elementy replik broni palnej, wykorzystywanych przez grupy rekonstrukcyjne.

Wszystkie odlewy są sprawdzone pod kątem jakości i odpowiednio zabezpieczone na czas transportu.

Sprawdź pozostałe usługi

Odlewnia Amet Gorlice

Z nami rozwiniesz swój biznes

Odlewnictwiem zajmujemy się od 1996 roku. Nasz doświadczony zespół pracowników i nowoczesny park maszynowy jest gwarancją Twojego sukcesu. W naszej odlewni aluminium stosujemy metody ciśnieniowe, kokilowe i piaskowe.