Nasze usługi

Odlewy kokilowe

jedna z metod odlewania alminium, polegająca na odlewaniu do metalowej formy (tzw. kokili). Wypełnienie formy następuje pod wpływem ciśnienia hydrostatycznego ciekłego metalu.

Kategoria

Odlewy kokilowe

Kokile to trwałe formy odlewnicze wykonane ze stali bądź żeliwa zalewane stopami aluminium, stopami miedzi, cynku, różnego rodzaju brązami.

Wlewany przez tzw. układ wlewowy stop wypełnia formę dzięki sile grawitacji ciśnieniu hydrostatycznemu, a następnie krzepnie i jest wyjmowany z kokili.

Odlewanie kokilowe znajduje zastosowanie głównie dla wyrobów średnioseryjnych. Żywotność kokil przed regeneracją sięga 20.000, a niekiedy nawet 40.000 sztuk odlewów. Odlew kokilowy gwarantuje stosunkowo wysoką powtarzalność w zakresie jednorodności materiału,  utrzymania wymiarów wyrobu w średnich tolerancjach, odpowiedniej chropowatości powierzchni.

Do produkcji tego typów odlewów używamy zarówno kokilarek ręcznych, jak i hydraulicznych.

Odlewamy z kokil powierzonych lub zamówionych u nas i wykonanych przez nas. Służymy radą i konsultacjami w zakresie opracowania układów wlewowych oraz zagadnieniami związanymi z naprawą i regeneracją  kokil.

Możliwe wymiary i waga odlewów to…

Oczywiście możliwa i najczęściej jest stosowana późniejsza obróbka mechaniczna typu szlifowanie, wiercenie otworów, wkręcanie wkładek gwintowych.

Wszystkie odlewy są starannie sprawdzane pod kątem jakości wykonania. Na życzenie klienta wyroby poddajemy próbom szczelności oraz prześwietlamy na okoliczność ewentualnie powstałych jam skurczowych.

Główna klientelą naszych odlewów kokilowych są producenci architektury miejskiej (korpusy lamp oświetlenia miejskiego), części samochodowych, wyrobów pamiątkowych.

Niezależnie od tego, czy jesteście w Dubaju, czy na plaży w Malibu, na Krupówkach w Zakopanem, czy po prostu siedzicie w autokarze, istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu z naszymi wyrobami.

Sprawdź pozostałe usługi

Odlewnia Amet Gorlice

Z nami rozwiniesz swój biznes

Odlewnictwiem zajmujemy się od 1996 roku. Nasz doświadczony zespół pracowników i nowoczesny park maszynowy jest gwarancją Twojego sukcesu. W naszej odlewni aluminium stosujemy metody ciśnieniowe, kokilowe i piaskowe.