POZNAJ ODLEWNIĘ NA MIARĘ XXI WIEKU

O Firmie

Historia i misja firmy

Historia zakładu

Odlewnia aluminium, brązu, mosiądzu „AMET” jest firmą która zadebiutowała na rynku w  1996r.  Od tego czasu przeszliśmy długą drogę obejmującą szereg usprawnień technologicznych,  poczynając od wprowadzenia nowoczesnych mas formierskich w technologiach Hot-Box oraz Cold-Box aż do rozszerzenia asortymentu o odlewy kokilowe, kokilowe z rdzeniami piaskowymi oraz ciśnieniowe. Współpracowaliśmy i współpracujemy między m. in. z  Politechniką  Rzeszowską, Instytutem Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu  oraz wieloma firmami zagranicznymi, w tym z kontrahentami  ze Szwecji, Holandii, Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii. Zamawiają u nas liderzy branży przemysłowej,  infrastruktury miejskiej, galanterii ozdobnej  oraz,  z czego jesteśmy szczególnie dumni,  motoryzacyjnej.

Możliwości produkcyjne

Zakład dysponuje powierzchnią niemal 500 m2 zadaszonych hal, podzielonych na odlewnię i szlifiernię. Dysponujemy załogą doświadczonych odlewników, grupą specjalistów od oczyszczania i szlifowania odlewów, a także brygadą pomocniczą w wielkości zależnej od aktualnych i przewidywanych potrzeb. Taka organizacja zakładu pozwala nam na realizacje zamówień liczących zarówno kilkaset kilogramów jak i kilkanaście ton odlewów miesięcznie.

Różnorodność

Jako firma stawiamy na różnorodność  i elastyczność produkcji. Rozpiętość gabarytowa naszych odlewów waha się pomiędzy  2 a 200 cm zaś masowa od 10 g do 1 tony. Produkujemy odlewy  przemysłowe, motoryzacyjne ale również artystyczne i ozdobne.  Stosujemy wszystkie dostępne na rynku stopy aluminium, mosiądzu, brązów i normowane normami polskimi i ogólnoeuropejskimi Przykłady naszych wyrobów można znaleźć  w działach  „Produkty”.

Formy współpracy

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Odlewamy opierając się zarówno na powierzonej dokumentacji technicznej jak i wykorzystując powierzone kokile, modele i wzory.  Przyjmujemy też zamówienia na obróbkę mechaniczną oraz naprawę wad odlewniczych wyrobów z metali kolorowych oraz stopów żelaza.