Nasze usługi

Odlewy ciśnieniowe

Odlewanie ciśnieniowe jest szybkie i wysokowydajne. Relatywnie wysokie koszty narzędzi i oprzyrządowania szybko się zwracają.

Odlewy ciśnieniowe

Produkcja odlewów ciśnieniowych była naturalnym etapem 25-letniego okresu rozwoju firmy po zgłębieniu tajników odlewania po formowaniu ręcznym, następnie grawitacyjnego z użyciem kokilarek ręcznych i maszynowych. Po prostu nadszedł na to czas. Odlewanie ciśnieniowe jest szybkie i wysokowydajne. Relatywnie wysokie koszty narzędzi i oprzyrządowania szybko się zwracają.

Dysponujemy obecnie czterema utrzymanymi w niemal ciągłym ruchu maszynami ciśnieniowymi:

– Castmatic 700 , 780 x 780 mm
– Italpress 250, 540 x 540 mm
– Bühler H 660, 780 x 730 mm
– Bühler 250, 550 x 550 mm

To sprawdzone, regularnie serwisowane konstrukcje. Całości dopełnia zespół świetnie przeszkolonych, profesjonalnych odlewników.

Odlewamy z form własnych, powierzonych, bądź zamówionych u nas.

Stosujemy atestowane stopy aluminium i ZnAlu, w pełni zgodne z dokumentacją techniczną wyrobu, wymaganiami klienta i zamawiane u certyfikowanych dostawców.

Bezpośrednio lub pośrednio dostarczamy odlewy licznym uznanym producentom wielu branż, spośród których na czoło wybijają się branże motoryzacyjna, AGD, medyczna, meblarska, gastronomiczna. To dziesiątki tysięcy produktów rocznie, o których nawet nie wiemy, że znajdują się w naszym samochodzie, ciągniku rolniczym, pralce automatycznej, szafce czy fotelu dentystycznym.

Odlewy są obcinane, szlifowane, w zależności od specyfiki i przeznaczenia mogą być poddane obróbce wibrościernej czy wygładzone bębnowo. Następnie poddane są starannej kontroli jakości (w przypadku odpowiedzialnych produktów kontrolowane jest każdorazowo 100% wyprodukowanej partii towaru).

Powierzone przez klientów narzędzia i formy są zewidencjonowane,  starannie przechowywane i otoczone właściwą opieką techniczną.

Służymy radą w zakresie konserwacji, adaptacji, przeróbek i regeneracji narzędzi i form.

Sprawdź pozostałe usługi

Odlewnia Amet Gorlice

Z nami rozwiniesz swój biznes

Odlewnictwiem zajmujemy się od 1996 roku. Nasz doświadczony zespół pracowników i nowoczesny park maszynowy jest gwarancją Twojego sukcesu. W naszej odlewni aluminium stosujemy metody ciśnieniowe, kokilowe i piaskowe.